free website templates

Basic Attention Token – czy wizja się uda ?

07-2019

Swego czasu w naszym świecie kryptowalutowym zabłysła pewna przeglądarka, która w założeniu miała całkowicie odmienić system reklamowy, odwracając rolę odbiorcy reklamy na osobę świadomą oraz pomóc nagradzać właściwych twórców treści w internecie.

By zbyt dużo nie pisać o tym, czym jest Brave i BAT zachęcam do obejrzenia filmu na moim kanale, omawiający w pełni cały ten projekt.

Trzeba powiedzieć, że zainteresowanie projektem jest dosyć spore, pomimo obecnej sytuacji na rynku altcoinów, które znacząco osłabiły się w stosunku do waluty bazowej Bitcoin. Mało tego, z pewnego względu, że jest to token ERC20 został bezproblemowo zaimplementowany na większości giełdach. Pokusiłbym się stwierdzeniem, że jest „już wszędzie” i każda osoba w świecie kryptowalut już o nim słyszała.

Z mojego punktu widzenia w perspektywie czasu oraz własnych doświadczeń okazało się, że system ten nie jest doskonały. Błędy w dystrybucji Tokenów BAT oraz niska liczba reklamodawców postawiła tego kolosa na chwiejne nogi. Proces dystrybucji rozjechał się, gdyż wykorzystanie błędów samej przeglądarki spowodowało (w wielu przypadkach) zablokowanie możliwości zbierania tokenów BAT w programie Brave Rewards.

Cała ta sytuacja wywołała falę frustracji użytkowników, którzy uczciwie lub nieuczciwie zdobyli BAT-y. Forum grupowe Brave wrzało i masowe odwołania od tej sytuacji złożyło wielu użytkowników; do tego stopnia, że czas odpowiedzi supportu wydłużał się na okres około 1 miesiąca.

W międzyczasie w internecie ujawniła się krótka informacja niejako BRAVE otwiera kojelną rundę finansowania na około 30mln dolarów. #Pragnę wam zaznaczyć, że wszystkie Tokeny z ICO zostały sprzedane. W takim razie finansowanie musi odbywać się na innych zasadach niż tylko sprzedaży Tokenów BAT ?. Niestety internet milczy na ten temat…

Obecnie przeglądarka Brave oraz system Brave rewards zahamował darmową dystrybucję, która odbywała się na przeglądarkach. Rozwinął natomiast się model wyświetlania płatnych reklam, za które to użytkownicy otrzymują Tokeny (tylko w niektórych krajach). Już teraz jest to również dostepne w przeglądarce na system Android. Obecnie sytuacja ze strony twórców uspokoiła się, i tokeny zablokowanie zostały do wyjaśnienia. Odblokowano też możliwość dalszego zbierania Tokenów (bynajmniej w moim przypadku) co pozwala bynajmniej na chwilę ugasić pożar frustracji.

Śledząc dalsze poczynania tego projektu, można dostrzec z jednej strony nutkę zwątpienia, niemniej jednak prace idą naprzód a sam twórca, ma ciekawą wizję identyfikacji offline, który pomógłby zdefiniować prawdziwego użytkownika od robota. Polecam obejrzenie wywiadu, w którym otrzymacie więcej informacji.

Jeżeli chcielibyście sami przetestować sobie anonimową przeglądarkę Brave oraz zarbiac tokeny BAT zachęcam do skorzystania z linku poniżej (afiliacyjny).

UDOSTĘPNIJ TĘ STRONĘ!